Časté dotazy

D: Existuje pro účast ve vašem kurzu nějaké věkové omezení?
O:
V zásadě neexistuje žádné věkové omezení. Ale v současnosti nepracujeme s dětmi. Takže vám může být od 16 do 55, nebo ještě víc.

D: Nemám žádného partnera do kurzu. Můžu přesto přijít?
O:
Samozřejmě, to není vůbec problém. Během našich lekcí partneři rotují - hlavním cílem lekcí je naučit lidi společenskému tanci, kde je každý schopen tančit s cizím partnerem.

D: Jak dlouho potrvá než se stanu dobrým tanečníkem/tanečnicí?
O:
To záleží jen na vás. Jestli chcete dosáhnout dobrých výsledků, musíte hodně cvičit. Nicméně neměli byste brát swing jako druh sportovního tréninku. Je to hlavně tanec, takže kromě technických aspektů jde také o kreativitu.

D: Nemám s tancem žádné zkušenosti. Myslíte, že bych to měl/a zkusit?
O:
Jistě! Naše hodiny začínají od úplných základů a krok za krokem vás seznámí nejen s tanečními figurami, ale také se základní taneční kulturou (jak pro sólo tak pár).

D: Můžu se ihned připojit ke skupině začátečníků, nebo mám radši počkat, až začne další kurz?
O:
Záleží na tom, jak daleko je daná skupina ve výuce od úplného začátku. Přijďte na hodinu a rozhodněte se, zda se ke skupině připojíte nebo počkáte a začnete až s novou. Nový kurz se začátečníky začíná přibližně každé 3 měsíce. Podívejte se prosím na rozvrh hodin.

D: Jaký druh obuvi a jaké oblečení je vhodné?
O:
V podstatě nepotřebujete nic speciálního, oblečte se tak, abyste se cítili pohodlně. Oblečení by vám nemělo bránit v pohybu. Stačí tričko a kalhoty – džíny nedoporučujeme. Vhodné boty jsou například běžecké, žádné vysoké podpatky, nejlépe něco s plochou podrážkou. Také nezapomeňte, že během lekcí se občas zapotíte, takže oblečení by rozhodně nemělo být teplé, spíše lehké a prodyšné.

D: Nechci střídat partnery. Chci tančit pouze se svým partnerem/partnerkou. Je to možné?
O:
Na společných hodinách začátečníků a mírně pokročilých – ne. Rotace je jedním ze základních principů výuky společenských tanců. Touto cestou se účastníci kurzu naučí daleko více. Ale můžete si objednat individuální lekce.

Máte-li jakékoliv dotazy ohledně kurzů – neváhejte nás kontaktovat. Rádi odpovíme na vaše otázky.